Porady dotyczące gry w bilard dla początkujących

Porady dotyczące gry w bilard dla początkujących

Jeśli jesteś początkujący, jeśli chodzi o grę w bilard, istnieją pewne wskazówki, które należy znać. Te wskazówki są ważne, że będzie w stanie stać się dobrym graczem w krótkim czasie. Te wskazówki nauczą cię, jak radzić sobie z różnymi aspektami gry, w tym, jak trzymać kij, i jak analizować wyniki swoich decyzji.

Bile do snookera vs angielskie kule bilardowe

Istnieją dwa główne rodzaje bilarda – angielski bilard i snooker. Oba są rozgrywane na stole z podobnym sprzętem. Różnica polega na punktacji. W Snooker, gracz zdobywa punkty przez potting (lub kieszeni) kul. W Bilard angielski celem jest zdobycie większej ilości punktów niż przeciwnik.

W angielskim bilardzie są trzy różne opcje punktowania. Jeśli biała bila uderzy w czerwoną bilę obiektową, gracz otrzyma trzy punkty. Jeśli czerwona bila zostanie wbita, gracz otrzyma dwa punkty. Jeśli czerwona bila i druga biała bila zostaną wbite, gracz otrzyma dwa dodatkowe punkty.

Bilard angielski ma podobną strukturę do bilardu karomowego. Gracz używa białej bili, zwykle białej, do puli bil w kieszeniach na stole bilardowym. Jest to również powszechne, aby korzystać z kuli punktowej w angielskim bilardzie. Jest to piłka, która jest umieszczona za ciągiem głowy i spotted powrotem na stole automatycznie.

Snooker jest bardziej popularna forma bilarda. Polega na podobnym zestawie zasad, ale używane kule są znacznie mniejsze. Są one wykonane z materiału zwanego “napless cloth”, który wpływa na trajektorię i prędkość piłki.

Pierwszy strzał gracza jest zwykle nazywany “lag shot”. Lag shot to miejsce, w którym gracz wybiera, kto będzie łamał się pierwszy. Gracz, który wykona pierwszy strzał, umieszcza białą bilę w pozycji zwanej D. Jeśli biała bila uderzy w drugą bilę, gracz przyznaje dwa punkty.

Snooker jest popularnym międzynarodowym sportem. Zazwyczaj gra się w niego na stole bilardowym z sześcioma kieszeniami. Gracze na przemian wbijają czerwone i kolorowe bile. Gracz z najwyższym wynikiem wygrywa mecz.

Snooker jest bardziej przyjazny dla telewizji gra niż angielski Bilard, ale ten ostatni nadal ma pewną popularność. Te dwa rodzaje bilarda są bardzo podobne i oba wymagają umiejętności i strategii. Aby grać w oba, trzeba znać zasady i umieć się skupić.

W porównaniu do snookera, angielski bilard jest bardziej grą taktyczną, więc należy pamiętać o ruchach obronnych. Kiedy nie jesteś w stanie wbić białej bili, nie jesteś w stanie grać.

Prawidłowe trzymanie kija

Prawidłowe trzymanie kija może poprawić jakość twoich strzałów. Jest to szczególnie ważne dla początkujących. Nie chcesz przecież przegapić swojego strzału lub uderzyć w bok stołu.

Dobry uchwyt powinien być pewny, ale nie za sztywny. Jeśli twoja kij jest zbyt ciasny, będziesz miał problem z osiągnięciem właściwej postawy. Najlepiej jest grać pod naturalnym kątem. Nie chcesz wstawać zbyt szybko po uderzeniu piłki.

Dobry uchwyt kija utrzyma go w tej samej pozycji podczas całego uderzenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala skupić się na ruchu kija, a nie na zmianie pozycji ciała.

Pomocna jest również odpowiednia postawa i trzymanie nóg na szerokość ramion. Chcesz mieć pewność, że widzisz białą bilę przez cały czas. Twoje ramię powinno być proste w momencie kontaktu z bilą.

Powinieneś również rozważyć właściwe ułożenie palców. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest użycie palca wskazującego i kciuka do owinięcia wokół dolnej części bili. Zapobiegnie to odchylaniu się kija na boki. Dobrze jest też zacisnąć palec wskazujący na boku kija.

Powinieneś również użyć tylnej części dłoni do podtrzymania kija. W tym miejscu do gry wchodzą główne mięśnie przedramienia. Dobrym pomysłem jest pozwolić, aby łokieć był lekko zgięty z tyłu. Pozwoli Ci to na użycie większej siły podczas follow-through.

Najważniejszą częścią chwytu jest ułożenie dłoni. Musisz używać knykci, ale powinieneś starać się trzymać nadgarstki rozluźnione.

Najlepszy uchwyt dla ciebie będzie zależał od twoich osobistych preferencji. Niektórzy ludzie uważają, że najlepiej jest trzymać kij z dłońmi przyklejonymi do stołu. Inni zdecydują się trzymać ją tylko kciukiem. Będziesz musiał poeksperymentować, aby znaleźć najbardziej wygodny uchwyt.

Na koniec musisz mieć odpowiednią rękę, aby wykonać właściwy strzał. Mostek jest często dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu. Jednak mogą być one trudne do opanowania.

Bank shots vs combination shots

Zarówno dla początkujących jak i pugilistów gra w bilard jest od dłuższego czasu grą z wyboru. W miarę postępów w grze dobrze wykonana deska w połączeniu z niezbędnym alkoholem jest ostatecznym swagiem. Z drugiej strony, ostry zakład może zniszczyć najlepszą z grup. Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie najlepszego możliwego wyniku jest wczesne wybranie najbardziej odpowiedniego gracza. To z kolei zapewni wymagany mingling i wymaganego łowcę głów. Oprócz powyższych wymagań, kilka piłek zostaje zdegradowanych do slumsów, czyli błądzenia w piaskach, co jest najprzyjemniejszą częścią gry. Można to przypisać wspomnianej higienie, lub klepnięciu po nadgarstku przez poprzednich lokatorów. Pomimo wspomnianych komplikacji, wygrywający gambit może zostać osiągnięty dzięki kilku sprytnym asom i odrobinie szczęścia. Mimo to, gra może być dość uciążliwa, jeśli chodzi o postawienie jednego lub dwóch stoutów, ale kilka dobrze ulokowanych strzałów może sprawić, że wieczór stanie się przyjemny.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Prawda o węglowodanach i utracie wagi
Czytaj Dalej

Prawda o węglowodanach i utracie wagi

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym są węglowodany, nie jesteś sam. Każdy wie, że węglowodany są głównym składnikiem naszych…