Odkrywanie sekretów profesjonalnego łyżwiarstwa figurowego

Odkrywanie sekretów profesjonalnego łyżwiarstwa figurowego

Jeśli jesteś profesjonalnym łyżwiarzem, prawdopodobnie wiesz, że musisz ciężko pracować, aby osiągnąć swoje cele. I w rezultacie, jesteś zobowiązany do uzyskania sfrustrowany czasami. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieją pewne rzeczy, które mogą pomóc ci utrzymać swój napęd i utrzymać motywację. Ten artykuł bada niektóre z czynników, które mogą pomóc Ci pozostać na szczycie swojej gry.

Inercja

Jednym z sekretów profesjonalnego łyżwiarstwa figurowego jest wykorzystanie inercji. Jest to miara oporu wobec siły, lub jak daleko twoja masa rozciąga się od środka ciała.

Jednym z najlepszych przykładów tego jest ruch wirowy łyżwiarza. Aby uzyskać maksymalną korzyść z obrotu, musisz upewnić się, że twój środek ciężkości znajduje się nad stopami. Jeśli twój środek ciężkości jest zbyt nisko, nie będzie miał siły, aby wykonać obrót.

Innym sekretem, aby ruch wirowania szybciej jest mieć swoje ramiona bliżej ciała. To zmniejsza tarcie, czyli siłę, która stawia opór przy ślizganiu się. To pomaga twojej prędkości spinu i ułatwia utrzymanie równowagi.

Oprócz momentu bezwładności, możesz również chcieć rozważyć swój średni promień. Jest to odległość między twoim środkiem ciężkości a łyżwą. Powinieneś również rozważyć swoją pozycję kolan i bioder. Kiedy zginasz kolana i biodra, będziesz w stanie wylądować z niższym środkiem masy. To zwiększy prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie ukończyć skok.

Wreszcie, musisz zrozumieć koncepcję bezwładności obrotowej. Występuje ona, gdy się obracasz. Musisz dostosować swoją pozycję, aby spowolnić obrót. Można to osiągnąć przez przyniesienie lub przyciągnięcie ramion do środka. To zmniejszy twój średni promień i zwiększy prędkość kątową.

Ruch wirowy i moment bezwładności to dwa ważne elementy w magii łyżwiarstwa. To jedyne dwa sekrety profesjonalnej jazdy na łyżwach.

Prędkość pionowa

Jeśli jesteś łyżwiarzem figurowym, prawdopodobnie słyszałeś o prędkości pionowej. Jest to siła wytwarzana przez nogi łyżwiarza, gdy odpychają się od lodu. Siły wytwarzane podczas skoku w fazie startu dają prędkość pionową, która sprawia, że łyżwiarz unosi się wystarczająco wysoko, aby wykonać obrót. Sekretem udanego skoku jest równowaga pomiędzy prędkością nóg łyżwiarza a czasem, w którym nogi dotykają lodu.

Zwiększenie prędkości nóg spowoduje zwiększenie prędkości pionowej. Podobny efekt występuje podczas fazy spinowej. Ale ilość prędkości obrotowej, którą osiągniesz będzie mniej więcej stała.

Wejście w tryb spinowy wymaga od ciebie pracy przeciwko sile odśrodkowej. To dlatego większość łyżwiarzy figurowych robi wszystko, aby zwiększyć swoją prędkość pionową we wczesnych fazach skoku. Pomaga to również zachować moment pędu. Może to być prosta kwestia wciągnięcia ramion, aby zmniejszyć moment bezwładności. Ale to doprowadzi do bardziej efektywnego spinu.

Dobrym przykładem wspomnianego pionu jest system APAS 2000. System ten automatycznie oblicza środek ciężkości łyżwiarza, a następnie tworzy dane kinematyczne. Jest to prosty sposób na kwantyfikację tego co ważne.

Ten sam system demonstruje mniej znany fakt, że jedna grupa mięśniowa ulega jednocześnie skurczom koncentrycznym i ekscentrycznym. Ta burzliwa kombinacja ruchów napędza tylną stabilność podczas bocznej ekspresji siły. W przypadku skoku, ekoncentryczne mięśnie udowe napędzają zgięcie kolana i wyprost nogi, podczas gdy ekscentryczne mięśnie dwugłowe zginają kostkę i nadgarstek.

Moment pędu

Jednym z sekretów profesjonalnego łyżwiarstwa figurowego jest umiejętność kontrolowania momentu pędu. Jest to iloczyn prędkości kątowej i momentu bezwładności. Gdy łyżwiarz skacze, jego moment bezwładności zmniejsza się. To powoduje, że ich prędkość kątowa wzrasta. Wtedy mogą się rozpędzić do prędkości zbliżonej do dwudziestu mil na godzinę.

Jednym z najpiękniejszych podręcznikowych przykładów fizyki w łyżwiarstwie jest skok. Łyżwiarz startuje, pokonuje zgrabny paraboliczny łuk, a następnie obraca się dookoła. Moment pędu łyżwiarza figurowego mierzy się za pomocą tego samego wzoru co samochodu. Im większą masę ma obiekt, tym większy ma pęd. W porównaniu do cięższego samochodu, potrzeba więcej energii, aby zwolnić.

Istnieje kilka różnych sposobów kontrolowania momentu pędu. Łyżwiarka figurowa może wciągnąć ramiona, aby zmniejszyć moment bezwładności i zwiększyć prędkość kątową swojego obrotu. Te strategie są wykorzystywane na olimpiadach.

Profesjonalna łyżwiarka figurowa używa również siły względem lodu, aby stworzyć ruch wirowy. Można to zrobić poprzez trzymanie ciężarków na końcu jej ramion. Gdy porusza się w obrocie, ciężarki dodają do siły, którą wywiera na lód. Siła działająca na lód zwiększa również pęd obrotowy.

Aby zmaksymalizować potencjał swoich spinów, musisz zoptymalizować wiele czynników. W tym miejscu pojawia się prawo zachowania momentu pędu. Kiedy siła łyżwy jest zrównoważona, pęd łyżwiarza pozostaje stały. Dzięki temu zachowany zostaje moment pędu, co pozwala łyżwiarzowi kręcić się szybciej.

Innym sposobem na zachowanie momentu pędu jest zbliżenie wyciągniętego ramienia do środka. Zwiększy to promień obrotu łyżwiarza figurowego i prędkość obrotu.

Wyrównanie środka masy

Utrzymanie środka masy w jednej linii ze stopą na lodzie jest ważne, jeśli chcesz osiągnąć stabilność i utrzymać równowagę. Najbardziej oczywistym sposobem na osiągnięcie tego jest dokonanie kilku drobnych zmian w postawie. Na początku jazdy na łyżwach należy zgiąć kolana. Zgięcie pomaga lepiej ustawić ciało i tym samym zmniejszyć siłę, którą trzeba wepchnąć przednią nogą.

Najlepiej zacząć od eksperymentowania z różnymi ruchami. Możesz również użyć rąk i nóg, aby wspomóc się w próbach utrzymania równowagi i utrzymania prędkości. To pomoże Ci osiągnąć jak najwięcej ze swoich skoków.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że wiele zabawy polega na możliwości kontrolowania i dostosowania ruchów do swoich preferencji. Możesz się tego nauczyć ćwicząc i obserwując innych skaterów. To pomoże Ci zrozumieć fizykę jazdy na łyżwach.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez łyżwiarzy jest próba przeniesienia środka masy z jednego punktu na lodzie do drugiego. Może to skutkować ich upadkiem. Wynika to z bocznej odległości między łyżwami i tarcia między nimi. Na szczęście lód trochę się poddaje.

Aby prawidłowo wykonać pętlę, trzeba będzie utrzymać środek masy w jednej linii ze środkiem ciężkości. Jest to skomplikowane zadanie, ale warte wysiłku. Dzięki temu twoje ruchy będą płynniejsze i bardziej zgrabne. Oprócz posiadania prawej stopy na lodzie, będziesz musiał również pamiętać o pchaniu i ciągnięciu ramion, aby utrzymać się w odpowiedniej pozycji.

Mentalne strategie dla szczytowej wydajności

Wielu najlepszych na świecie profesjonalnych łyżwiarzy wie, że często mają problemy z osiągnięciem szczytowej wydajności. Dzieje się tak, ponieważ sportowcy muszą nauczyć się strategii mentalnych dla optymalnej wydajności. Muszą podjąć zobowiązania i wcześnie rozwinąć umiejętności mentalne.

Na przykład, wielu sportowców jest podatnych na stres, zmęczenie lub błędy krytyczne. Można im zapobiec poprzez regulację. Utrzymanie umysłu na zadaniu, poświęcenie czasu na relaks i odpoczynek może zmniejszyć te problemy.

Sportowcy i trenerzy mówią teraz o narzędziach treningowych, takich jak wizualizacja, wyobrażenia, rutyny i afirmacje. Narzędzia te mogą pomóc sportowcom i zespołom pracować w kierunku osiągnięcia szczytowej wydajności.

Jednym z najczęstszych wyzwań mentalnych jest brak możliwości skupienia się. Jest to szczególnie prawdziwe podczas rywalizacji z innymi sportowcami. Używanie samouruchamiania, takiego jak relaksacja, spowolnienie lub mentalna lista kontrolna, jest jednym ze sposobów na utrzymanie umysłu w grze.

Innym problemem, który może uniemożliwić sportowcowi osiągnięcie pełnego potencjału, jest strach. Mogą oni czuć, że nie mają umiejętności, których potrzebują, lub mają wrażenie, że są “upartym” lub “samowolnym” sportowcem. Może to spowodować, że sportowiec będzie osiągał dobre wyniki w treningu, ale słabo wypadnie w zawodach.

Trener powinien poświęcić wystarczająco dużo czasu na trening mentalny, aby upewnić się, że jego zawodnicy wykorzystują te ważne strategie. Jest to istotny element dla sukcesu w sporcie wyczynowym.

Sportowcy powinni również pracować z trenerem, który jest przeszkolony w psychologii sportu. Ci eksperci mogą pomóc im zrozumieć, co muszą zrobić, aby przezwyciężyć wyzwania psychiczne. Mogą również pomóc im wrócić na tor, gdy utkną.

Istnieje wielu ekspertów w tej dziedzinie, którzy mogą pomóc Ci poprawić swoje wyniki w siłowni, na lodzie i na boisku. Ci trenerzy oferują sprawdzone metody, które sportowcy mogą wykorzystać do poprawy swoich wyników.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Akcesoria bilardowe dla poważnych graczy
Czytaj Dalej

Akcesoria bilardowe dla poważnych graczy

Jeśli jesteś fanatykiem bilarda, być może zastanawiasz się, jakie akcesoria bilardowe powinieneś rozważyć w swoim domu. Niezależnie od…
Bieganie jako praktyka duchowa
Czytaj Dalej

Bieganie jako praktyka duchowa

Bieganie jako praktyka duchowa może być świetną formą ćwiczeń i autorefleksji. Może również zapewnić ci ujście, aby omówić…