Nauka jazdy na łyżwach – analiza formy i ruchu

Nauka jazdy na łyżwach – analiza formy i ruchu

Jeśli uczysz się jeździć na łyżwach, będziesz chciał dobrze zrozumieć swoją formę i ruch, abyś mógł rozwijać tę umiejętność. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Łyżwiarstwo figurowe

Łyżwiarstwo figurowe to sport, który obejmuje różnorodne ruchy i formy. Mogą to być m.in. podnoszenia, obroty i skoki. Występ jest również naładowany emocjami, wymaga od łyżwiarza, aby był w zrównoważonej pozycji podczas wykonywania.

Skok wieloobrotowy jest wyczynem wydajności i inżynierii. Wysokość i prędkość skoku są mierzone w taki sam sposób jak inne rodzaje skoków, z akcelerometrem i żyroskopem używanym do monitorowania ruchu. Dodatkowo, opracowano szereg algorytmów pozwalających oszacować wysokość skoku na podstawie czasu jego lotu.

Oprócz skoków istnieją inne rodzaje elementów, które pojawiają się w programach łyżwiarstwa figurowego. Podwyższenia są zawarte w łyżwiarstwie parami i łyżwiarstwie synchronicznym. Wybór muzyki do programu łyżwiarstwa figurowego nadaje ton widowni. Wybór dobrej piosenki może dodać poziom artyzmu do występu.

Sekwencja kroków jest serią kroków, włączając trzy obroty, które mogą podążać prostą lub zakrzywioną ścieżką. W zależności od rodzaju kroku, krok może mieć specjalną nazwę, taką jak lutz lub flip. Dobrym przykładem sekwencji kroków jest Salchow, który jest pętlą, która zawiera pętlę z palców.

Oprócz tych głównych elementów technicznych, istnieją dziesiątki drobnych szczegółów. Dobry trener łyżwiarstwa figurowego zwróci uwagę na każdą małą różnicę w mechanice skoku. Niektóre z tych niuansów są małe, ale mogą stanowić różnicę między świetnym występem a kiepskim.

Aby poprawić jakość swoich skoków, rozważ połączenie trzech kluczowych parametrów łyżwiarskich. Te metryki mogą pomóc Ci zoptymalizować wysiłki treningowe i zrównoważyć konflikty związane z kontuzjami.

Zadanie oceny łyżwiarstwa

W niedawnym badaniu zmierzono wydajność sześcioletniego chłopca z autyzmem. Wyniki pokazują, że był on w stanie wykonać podstawowy manewr na łyżwach, którego nie potrafiła większość rówieśników w tej samej sytuacji, a najważniejszym mierzalnym wynikiem była jego zdolność do samodzielnego wykonania go przez krótki okres czasu.

Na przykład, był w stanie napędzić się do przodu na piętnaście metrów na swoich łyżwach, co jest dużo więcej niż można by się spodziewać po kimś z autyzmem. Ponadto, był w stanie wykonać najprostsze rzeczy, takie jak jazda na łyżwach w prawo, trzymając krążek u boku, a wszystko to bez żadnej pomocy.

Jeśli chodzi o inne szczegóły, jego czas reakcji był na równi z rówieśnikami, a jego dokładność była porównywalna. Było to możliwe dzięki warunkowemu systemowi wzmocnień, który opierał się na opanowanych reakcjach z jego programu szkolnego. Ten sam system był używany do dostarczania przekąsek.

Dodatkowo, uwarunkowany system wzmocnienia polegał na słuchowym systemie gratulacyjnym, który odtwarzał ad hoc nowatorski utwór muzyczny. To było w dodatku do kubka ze stali nierdzewnej ustanawiającego charakterystyczny dźwięk jako uwarunkowany wzmacniacz.

System ten może być wykorzystany do wzmacniania wyczynów łyżwiarskich innych uczestników. Możliwe jest również wdrożenie tego systemu w kontrolowanym środowisku. Jest to szczególnie ważne przy ocenie umiejętności w środowisku o dużym rozproszeniu uwagi.

Podczas gdy system uwarunkowanych wzmocnień był skuteczny sam w sobie, nie był to najbardziej efektywny sposób nauczania nowej umiejętności. Najbardziej efektywną alternatywą był program treningowy zaprojektowany przez oddanego nauczyciela, na prywatnym lodowisku. Program ten składał się z wielu ćwiczeń i aktywności, które były nauczane co tydzień. Obejmował on jazdę na rolkach, łyżwach i obsługę kija.

Szybowanie

Szybowanie jest jedną z podstawowych technik jazdy na snowboardzie. Ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo ślizgać, aby wykonywać slalomy do przodu i swizzle do tyłu. Kluczem jest, aby zacząć powoli i pracować w górę.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki ślizgania się jest samodzielne wyjście na lodowisko. Po przećwiczeniu podstawowych umiejętności łyżwiarskich, takich jak obroty o dwie stopy w miejscu, staniesz się bardziej pewny siebie i szybszy.

Podczas ślizgania się po linii prostej, Twoja łyżwa powinna pozostać równa i płaska. Twoje stopy powinny być ustawione pod lekkim kątem do kierunku jazdy. Twoje kolana powinny być lekko zgięte. Ręce powinny być przed tobą, a ramiona równolegle do lodu w kierunku ślizgu.

Najważniejszą techniką ślizgu podczas nauki jazdy na łyżwach jest zginanie kolan. To pomoże Ci utrzymać równowagę i uniknąć upadku. Powinieneś również ćwiczyć zatrzymywanie się i odwracanie ruchów.

Po opanowaniu podstawowego ślizgania się, nauczysz się wykonywać bardziej zaawansowane ruchy, takie jak swizzle do przodu i do tyłu. Można je wykonywać na długości lodowiska. Powinieneś starać się wykonywać swizzle przez co najmniej cztery sekundy.

Aby nauczyć się robić swizzle do przodu i do tyłu, należy dużo ćwiczyć. Swizzle do przodu wykonuje się przez dłuższy czas i powinieneś robić je na długim lodowisku. Powinieneś zrobić co najmniej dziesięć swizzli, żeby się w tym połapać.

Backward swizzle jest podobny do forward swizzle. Forward swizzle wykonuje się przez dłuższy czas, a backward swizzle przez mniejszą ilość swizzli.

Faza regeneracji

Faza regeneracji w nauce jazdy na łyżwach to nie tylko odzyskanie równowagi po upadku. Chodzi o podjęcie odpowiednich kroków, aby przygotować się na sukces.

Najważniejszym zadaniem jest wprawianie nóg w ruch. Aby to zrobić, musisz odepchnąć się od tylnej trzeciej części łopatki. Ponadto, musisz pochylić się w odpowiednim kierunku, aby zmaksymalizować swoje lądowanie. Chcesz utrzymać ciało w jednej linii i ciężar ciała rozłożony na kostkach.

Dodatkowo musisz wiedzieć jak się rozciągać, jak również prawidłowo oddychać. Jest to kluczowy element każdego dobrego planu regeneracji. Jeśli nie jesteś pewien, co robisz, możesz skończyć się kontuzją w procesie.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest posiadanie rutyny, której regularnie przestrzegasz. To zapewni, że pozostaniesz na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu, niezależnie od tego, czy jest to jazda na łyżwach, czy inny sport.

Inną sztuczką jest skupienie się na mniejszych mięśniach w nogach. W szczególności, twoje glutes i hamstrings. Jeśli nie wykorzystujesz mięśni w tych obszarach, będziesz miał trudności z utrzymaniem zrównoważonego i wydajnego kroku. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli używasz pary łyżew z szerokimi stopami.

Najlepszą metodą na to jest zastosowanie kombinacji treningu siłowego i ćwiczeń plyometrycznych. Dodanie ciężaru do swoich quadów i hamstringów pomoże Ci osiągnąć lepsze i szybsze lądowanie.

Pamiętaj, że najlepszą częścią nauki jazdy na łyżwach jest zabawa, którą masz podczas jej wykonywania. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli możesz znaleźć partnera, z którym możesz to zrobić. Tak długo, jak robisz ćwiczenia razem, na pewno sprawisz, że twoi przyjaciele i rodzina będą zazdrośni.

Prehabilitacja i rehabilitacja

Prehabilitacja i rehabilitacja to kluczowe elementy każdego planu leczenia. Ich celem jest poprawa mobilności, zmniejszenie bólu i poprawa ogólnego funkcjonowania. Programy te są dostosowane do potrzeb pacjenta.

Interwencje rehabilitacyjne mogą obejmować rozciąganie, ćwiczenia i modalności. Czas trwania programu będzie się różnił w zależności od modalności. Intensywność zabiegów również będzie się różnić.

Prehabilitacja i rehabilitacja są pomocne w zapobieganiu urazom. Mogą również zmniejszyć czas rekonwalescencji i powikłań po operacji. Mogą być również stosowane w celu wzmocnienia tkanek miękkich.

Ważne jest, aby pacjenci byli informowani o korzyściach wynikających z tych interwencji. Informacje te mogą pomóc im w podjęciu lepszych decyzji o tym, czy uczestniczyć w programie. Może również przygotować ich na doświadczenia pooperacyjne.

Jedną z najczęstszych form pre-hab jest kondycjonowanie układu krążenia. Ćwiczenia są zaprojektowane tak, aby budować siłę, elastyczność i wytrzymałość.

Sportowcy szczególnie nadają się do programów pre-hab. Program pomoże im rozwinąć siłę i wytrzymałość mięśni rdzenia, a także prawidłową postawę i techniki podnoszenia.

Program pre-hab może pomóc utrzymać pro sportowców silnych i zdrowych. Pre-hab jest również doskonałym sposobem na uniknięcie urazów w przypadku innych wymagających fizycznie zawodów. Program może obejmować ćwiczenia sercowo-naczyniowe, trening oporowy i ćwiczenia elastyczne.

Pre-habilitacja jest skutecznym sposobem na wzmocnienie mięśni, więzadeł i ścięgien. Jest często zalecana osobom, które przygotowują się do poważnej operacji.

Wiele firm ubezpieczeniowych pokrywa teraz tego typu ćwiczenia. Jednak pre-hab nie zawsze jest dostępny w każdym szpitalu. Jeśli nie masz pokrycia medycznego, możesz spróbować znaleźć placówkę społeczną, która oferuje tego typu program. Możesz również porozmawiać ze swoim lekarzem.

Pre-habilitacja i rehabilitacja mają potencjał, aby poprawić zdrowie osób z rakiem. Mogą one zmniejszyć prawdopodobieństwo rehabilitacji stacjonarnej nawet o 73 procent.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Akcesoria bilardowe dla poważnych graczy
Czytaj Dalej

Akcesoria bilardowe dla poważnych graczy

Jeśli jesteś fanatykiem bilarda, być może zastanawiasz się, jakie akcesoria bilardowe powinieneś rozważyć w swoim domu. Niezależnie od…
Najzdrowsze przekąski do biegania
Czytaj Dalej

Najzdrowsze przekąski do biegania

Istnieje wiele zdrowych przekąsek do wyboru. Banany, ser typu String, płatki śniadaniowe i pełnoziarniste krakersy to tylko kilka…