Fascynująca historia biegania

Fascynująca historia biegania

O bieganiu można dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy. Jest to coś, co możesz robić dla zdrowia, ale może to być również sport, który zapewni Ci rozrywkę. W tym artykule mamy zamiar pokryć niektóre z najbardziej intrygujących historii o tym sporcie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o 115-milowym biegu Mensena Ernsta, kobiecie, która biegnie przez Stany Zjednoczone i wiele więcej.

Badania Thora Gotaasa są równie swobodne na całym świecie, jak i w czasie

Jedną z moich ulubionych rzeczy do zrobienia w zimie jest pójście na jogging wokół lokalnych gór, er, snazzy ski resort. Podczas gdy nazwa ośrodka jest nieco chłodna, personel i obiekty są w stanie sprostać zadaniu i, cóż, nie zapominajmy o jedzeniu i napojach. To również miejsce, w którym mogę uzyskać najlepsze oferty na najlepiej dopasowany sprzęt w kołysce. Snazzy ośrodek narciarski jest koniecznością, jeśli jesteś poważny o uderzenie stoki. Oczywiście, istnieje kilka snazzy ośrodków narciarskich do wyboru. Miejmy nadzieję, że ten, który wybierzesz, będzie miał następujące składniki: znakomity personel i wyposażenie, najlepszą kuchnię i, cóż, seks!

Bieżnia i pole golfowe to fascynujący sport

Bieżnia i pole golfowe to jeden z najłatwiejszych sportów do uprawiania. Sport obejmuje ruchy o dużej szybkości i podkreśla wytrzymałość. Jest to również sport drużynowy, więc drużyny muszą współpracować, aby osiągnąć swoje cele.

Sport ten istnieje od czasów starożytnych, a jego początki sięgają Greków. Dziś istnieje ponad 200 krajów konkurujących w głównych track & field spotkania.

Sport jest podzielony na dwie kategorie: wydarzenia polowe i wydarzenia olimpijskie. Każde wydarzenie ma inne zasady, ale zawodnicy zazwyczaj mają co najmniej trzy próby.

Niektóre wydarzenia mają podobieństwa do innych sportów, w tym siatkówki i koszykówki. Osoby specjalizujące się w lekkoatletyce mają szczuplejszą budowę ciała i są silniejsze.

Wydarzenia terenowe obejmują wiele ruchów o dużej szybkości, które są zwykle mierzone na najdłuższym dystansie. Zazwyczaj zawodnicy biegną w rozkroku. Najbardziej prestiżowe wydarzenia to bieg na 1500 metrów i mila.

W latach 90. rywale z Afryki Północnej zdominowali imprezy na 1500 i milę. W 2010 roku IAAF wprowadziła Diamentową Ligę IAAF, która obejmuje mityngi w Azji i Ameryce Północnej. Oferowała ona pulę nagród w wysokości 1 mln dolarów.

Oprócz IAAF istnieją krajowe federacje, które zarządzają torem i polem na poziomie międzynarodowym. Organizacje te mogą być nazwane na cześć sportowca lub sportu, a niektóre regulują sub-krajowych klubów toru i pola.

Najczęstszą formą zawodów jest jednodniowe spotkanie torowe i terenowe. Są one zazwyczaj organizowane przez instytucję edukacyjną lub firmę.

Miękkie podeszwy środkowe

Jeśli jesteś fanem butów, prawdopodobnie już wiesz, że istnieje wiele podeszw środkowych. Są one częścią buta, która ma kontakt z podłożem. Są one zaprojektowane tak, aby absorbować wstrząsy z twoich stóp, gdy uderzasz w chodnik lub szlak. Pomagają również utrzymać stopy w amortyzacji i zmniejszyć siłę, jaką kostki nakładają na golenie.

Istnieje wiele odmian miękkich podeszw środkowych, ale większość z nich będzie opierać się na tym samym materiale. Zazwyczaj są one wykonane z Ethyl Vinyl Acetate (EVA) lub poliuretanu. Jednak marki wypróbowały kilka nowszych materiałów, takich jak TPU, a nawet pianka poliuretanowa. Wszystkie one są nieco inne niż ich tradycyjny kuzyn, ale wszystkie mają coś do zaoferowania.

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie materiału podeszwy środkowej, jeśli chcesz poprawić swoje doświadczenie w bieganiu. Materiał może wpływać na to, jak długo but trwa, jak mocno uderza w chodnik i jak będzie się czuł po zakończeniu. Ponadto badania powinny przyjrzeć się temu, jak materiał wpływa na Twoje ryzyko urazu.

W tym samym duchu, Adidas Boost jest imponującym wyczynem inżynierii. Jest to solidny granulowany materiał TPU, który jest w stanie wytrzymać ciepło i wilgoć w znacznie większym stopniu niż standardowa pianka EVA. Dzięki temu jest to znacznie mądrzejszy but niż jego poprzednik.

Kolce

Kolce mają intrygującą historię. Podczas gdy pierwsze kolce torowe zostały wynalezione około 1850 roku, dopiero pod koniec lat 60. XIX wieku zaczęły być sprzedawane komercyjnie. W związku z tym zmieniły się pod względem materiału i dopasowania.

Nowoczesna era kolców rozpoczęła się od niemieckiego szewca Adolfa Dasslera. Po II wojnie światowej stworzył szereg kolców do różnych wydarzeń, w tym buty piłkarskie i track & field shoes. Zarejestrował słynne logo z trzema paskami.

Po II wojnie światowej utworzył firmę Adidas. Do biznesu dołączył jego brat, Rudi. Zaczął produkować kolce z gumy i płótna.

Puma również produkowała kolce, ale ich rozwój wywołał kontrowersje. Biegacze tacy jak Jesse Owens nosili ich buty, aby zdobyć cztery złote medale na Olimpiadzie w 1936 roku.

Biegacze, którzy trenują na dłuższych dystansach, potrzebują większej ochrony pięty niż sprinterzy. Dobrym wyborem w tym zakresie są super kolce. Mają grubszą podeszwę i innowacyjną piankę. Zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wydajność metaboliczną przy wolniejszych prędkościach. Trudno jednak przetestować te nowe typy kolców ze względu na różnice w fizjologii.

Jednymi z najlepszych kolców są Nike ZoomX Dragonfly i Brooks Wire v7. Te kolce są lekkie i wystarczająco propulsywne dla 800m do 10km wyścigów. Mają również podeszwę środkową, która charakteryzuje się geometrią rocker. Ta kombinacja cech równoważy każdy aspekt kolca.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Rola snu w zdrowej utracie wagi
Czytaj Dalej

Rola snu w zdrowej utracie wagi

Nie chodzi tylko o ilość snu, którą otrzymujesz. Chodzi o coś więcej i może to stanowić różnicę między…