Dowiedz się o rodzajach butów do łyżwiarstwa

Dowiedz się o rodzajach butów do łyżwiarstwa

Jak zaczniesz jeździć na łyżwach, szybko dowiesz się, że jest kilka rodzajów butów, które możesz wybrać. Należą do nich high-topy, mid-topy i low-cuty. W dodatku będziesz musiał rozważyć takie rzeczy jak szerokie toe caps, cup soles i waterproofing spray.

Wide toe cap

Szeroki toe cap na deskorolce nie jest tylko na pokaz. Na dłuższą metę sprawi również, że Twoje stopy będą wyglądać szczuplej. Używanie butów z szerszym noskiem zapewni Ci najlepsze możliwe dopasowanie bez bólu związanego ze źle dopasowanym butem. Na szczęście wielu producentów dostrzegło tę potrzebę i wbudowało to w konstrukcję. Jednym z przykładów jest podeszwa zewnętrzna Ndurance. Zastosowanie trwałej gumowej podeszwy zewnętrznej zmniejszy Twoje szanse na uzyskanie płaskostopia. Jest to również doskonała oszczędność czasu, jeśli planujesz pozostać na swojej desce przez więcej niż kilka okrążeń.

Istnieje kilka sztuczek, aby uzyskać jak najwięcej z obuwia. Po pierwsze, upewnij się, że buty nie są zbyt duże. Buty powinny być przytulne, ale nie zwężające. To pozwoli Twoim stopom oddychać i uchroni je przed przeziębieniem. Następnie upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby włożyć kilka dodatkowych wkładek.

Low-cut

Low cut skate shoes to nic nowego, ale nie wszystkie są takie same. Trzeba zrobić trochę badań, aby dowiedzieć się, co jest w ofercie i czego unikać. Z właściwą informacją możesz kupić najlepszą parę kicksów za najlepszą cenę. But, który pasuje do twoich stóp snug jest najlepszym sposobem, aby przejść. But, który jest zbyt luźny, jest koszmarem na lodzie. Korzystanie z odpowiedniego buta pomoże ci iść tam, gdzie nikt inny nie będzie. Dla tych z mniejszymi stopami, ważne jest, aby wybrać but, który uzupełnia stopę. Niezależnie od tego czy jesteś początkującym czy profesjonalistą, posiadanie dobrze dopasowanego buta sprawi, że jazda na łyżwach stanie się przyjemnością.

Oczywiście, jeśli chcesz wejść w ten sport, będziesz chciał mieć parę butów, które są zarówno wygodne, jak i trwałe. To właśnie tutaj pojawiają się zamszowe buty.

Mid-top

Istnieje wiele różnych rodzajów butów skate dostępnych. Niektóre są bardziej wytrzymałe niż inne. Dobra para butów skate powinna mieć dużo szwów. Może być również ważne, aby uzyskać oddychający materiał. Niektórzy producenci wbudowują otwory wentylacyjne bezpośrednio w buta.

High top skate shoes są zazwyczaj wykonane ze skóry. Ten materiał jest trwały i dobrze się trzyma. Zapewniają świetne wsparcie kostki. Nie zapewniają jednak tak dużej ochrony jak buty typu low top.

Low top skate shoes są zazwyczaj lekkie i zapewniają wystarczającą amortyzację. Są idealne dla początkujących. Nie mają tak dużego wsparcia jak high tops, ale nadal są wygodne.

Buty Mid top są nieco wyższe niż low tops i oferują większą stabilność. Są również nieco szersze. Dzięki temu są bardziej stabilne przy różnych trikach.

High-top

Istnieje wiele rodzajów butów skate do wyboru. Przed podjęciem decyzji o wyborze najlepszego dla swoich potrzeb, musisz rozważyć plusy i minusy. Jeśli planujesz zająć się street skatingiem, będziesz chciał buta z dobrą przyczepnością, a przynajmniej najlepszego dla Twoich potrzeb.

Ważne jest, aby uzyskać but z dobrą podeszwą środkową. Będziesz także chciał znaleźć taki z solidną, oddychającą powłoką zewnętrzną. Będziesz także chciał wziąć pod uwagę styl buta. Szeroka szerokość to dobry pomysł, ale nie chcesz iść zbyt duży, ponieważ będą one niewygodne do noszenia, gdy jesteś w ruchu.

Możesz przejść dodatkową milę z dobrą parą wysokich butów skate. Zapewnią Ci one doskonałą trakcję, a większość modeli jest wykonana z materiałów, które są odporne na ścieranie. W związku z tym, że jest to model, który nie spełnia Twoich oczekiwań, istnieje duża szansa, że będziesz mógł go zwrócić, jeżeli but nie będzie pasował tak dobrze, jak tego oczekiwałeś.

Podeszwa pucharowa

Podeszwy pucharowe to popularna konstrukcja w trampkach. Oferują one większą ochronę dla Twoich stóp, zwłaszcza gdy skaczesz przez przeszkody lub łapiesz skoki. Buty te są zwykle lżejsze, cieńsze i bardziej elastyczne niż modele wulkanizowane. Zapewniają również większe wsparcie i wszechstronność.

Jednym z najważniejszych czynników przy zakupie nowej pary butów jest podeszwa zewnętrzna. Idealnie, chcesz buta z wulkanizowaną podeszwą zewnętrzną, która jest wystarczająco trwała, aby wytrzymać trudne środowisko skateboardingu.

Kolejną rzeczą do rozważenia są materiały użyte do budowy butów skate. Niektórzy producenci używają syntetycznego materiału, który imituje zamsz, podczas gdy inni idą z prawdziwą skórą. Możesz wybrać, aby utrzymać swoje stopy chronione w dowolny sposób.

Powinieneś również rozważyć kształt podeszwy kubka. Podeszwa z większą ilością gumy na palcach i wokół boków będzie trwać dłużej niż podeszwa z mniejszą ilością gumy.

Wulkanizowana podeszwa

Wulkanizowane podeszwy są świetne dla skaterów, którzy uwielbiają robić flip tricki, flicki lub po prostu jeździć po ulicach. Zapewniają dobrą elastyczność, świetne czucie deski i dużą ilość przyczepności. Jedynym minusem jest to, że trudniej je przetrzeć przez górną część buta.

Istnieją dwa główne rodzaje wulkanizowanych butów skate. Jeden nazywa się cupsole, a drugi wulkanizowana podeszwa. Oba są popularne wśród skaterów, ale różnią się procesami produkcyjnymi.

Cupsole to kawałek gumy, który jest wycięty w kształt litery U. Wkładka jest następnie przyklejona lub włożona do niego. Ta oddzielna wkładka zapewnia wygodniejsze dopasowanie. Wkładka zapewnia również pewną ochronę przed uderzeniami. Jednak podeszwy cupsoles nie są tak elastyczne jak wulkanizowane podeszwy.

Wulkanizowane podeszwy są najczęściej spotykanym typem podeszwy dla deskorolkarzy. Są one najlepsze w zapewnianiu doskonałej trakcji i elastyczności. Są też tańsze. Są łatwiejsze w produkcji i mogą być produkowane masowo. Mają też klasyczny, uproszczony wygląd.

Air-pads

Air-pads w butach łyżwiarskich służą do zapewnienia lepszej przyczepności. Można je również przykleić do butów. Klej nie utrudnia usuwania sznurówek. Podkładki mogą być wykonane z różnych materiałów. Niektóre z nich są wykonane z gumy lub żelu, a inne z materiałów metalicznych lub pochodnych petrochemicznych.

Materiał, z którego wykonana jest podkładka pod chwyt jest bardzo ważny. Materiał powinien być szorstki, aby umożliwić lepsze wnikanie kleju permanentnego. Powinien mieć wysoki współczynnik tarcia, aby zapewnić maksymalne tarcie pomiędzy butem łyżwiarskim a taśmą chwytną. Powinna również posiadać otwory wentylacyjne, aby stopa mogła oddychać. Materiał użyty do wykonania podkładki musi być dobrej jakości, aby wytrzymała zużycie.

Zintegrowana podkładka chwytna 1700 jest dostarczana przez producenta buta łyżwiarskiego. Jest ona przymocowana do buta łyżwiarskiego 120 za pomocą systemu haczyków i pętli lub klejów.

Amortyzacja pochłaniająca wstrząsy

Jeżeli szukasz pary wysokiej klasy butów do jazdy na łyżwach, musisz rozważyć rodzaj funkcji pochłaniania wstrząsów, które znajdziesz w środku. Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalnym skaterem, czy tylko początkującym – wkładki amortyzujące są dobrym sposobem na ochronę stawów i zapobieganie urazom stóp. Możesz też przetestować wody z tańszymi wkładkami amortyzacyjnymi.

Na szczęście większość producentów obuwia jest na tyle mądra, że włącza do swojej linii produktów kilka technologii absorbujących uderzenia. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku modeli z wyższej półki. Ważne jest, aby wybrać dobrze zbudowany i amortyzowany but, który wytrzyma próbę czasu. Oznacza to zainwestowanie w kilka dobrze skonstruowanych gumowych podeszw, a także dobrze dopasowaną wkładkę do skarpet.

Wkładki amortyzujące, takie jak te oferowane przez Vans, oferują najlepsze z obu światów. Zapewniają dużą amortyzację, ale są również elastyczne i lekkie. Dodatkowo, oferują również doskonałe czucie deski. Są one przyklejone do górnego buta skateboardingowego za pomocą gumowego paska. Pomaga to utrzymać parę razem i daje maksymalne wsparcie kostki.

Spray impregnujący

Spray impregnujący do butów skateboardowych może być nieocenioną pomocą w zachowaniu żywotności obuwia. W zależności od rodzaju materiału, z którego wykonane są łyżwy, będziesz chciał stosować go regularnie. Większość z tych produktów występuje w postaci kremu lub wosku. Proces ten jest szybki i prosty. Ważne jest jednak, aby przestrzegać zalecanego czasu aplikacji i czasu schnięcia, aby zapewnić, że produkt pozostanie skuteczny.

Szczególnie ważne jest, aby upewnić się, że łyżwy, których używasz na lodzie, są wodoodporne, jeśli są wykonane z tekstyliów. Dobry impregnat sprawi, że materiały w łyżwach nie ulegną zniszczeniu, a nawet odbarwieniu. Powinien on być nałożony na podszewkę buta, a także na wewnętrzną stronę podeszwy. Najlepiej zastosować go co najmniej kilka tygodni przed planowanym użyciem łyżew. Pozwoli to na ich wyschnięcie i zredukuje nieprzyjemne zapachy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Bieganie jako droga do samopoznania
Czytaj Dalej

Bieganie jako droga do samopoznania

Bieganie może być świetnym sposobem na pomoc w drodze do samopoznania. Może pomóc Ci odkryć Twoją prawdziwą tożsamość,…